Поки люди ведуть суперечки про те, що з’явилося раніше: курка чи яйце, фермери не втрачають часу і займаються інкубацією яєць для виведення нового потомства. У птахівництві в будь-якому випадку все починається з яйця. Домашнє птахівництво для деяких є приємним заняттям і свого роду віддушиною, а для кого-то – прибутковий бізнес. У будь-якому випадку, і першим, і другим для отримання задовільного результату, у вигляді великого виводка здорових курчат, доводиться дотримуватися деяких правил.

І в глобальному сенсі, від того, яким якісним воно буде – залежить життєздатність молодняка. Але від моменту збору яєць до виводка курчат проходить кілька етапів. Один з яких – зберігання інкубаційних яєць. Здавалося б, все гранично просто: збираєте яйця протягом певного часу, потім дістаєте інкубатор, перевіряєте його на справність. Закладаєте яйця і томітесь в очікуванні плюс-мінус три тижні.

Але все ж тут потрібно враховувати деякі нюанси. Про те, які умови, скільки можна зберігати яйця перед закладкою в інкубатор, яка повинна бути температура зберігання яєць і чи можна зберігати інкубаційні яйця в холодильнику розповімо далі в статті.

Процес збору яєць для інкубації

Навіть такий банальний процес, як збір яєць вимагає врахування деяких нюансів:

 • Матеріал для інкубації потрібно відбирати тільки від здорових птахів.
 • Яйця курей, які приймають антибіотики або будь-які інші ліки, краще не збирати для інкубатора.
 • Добавки в кормах також можуть впливати на процес розвитку ембріона. Тому їх варто уникати в раціоні птахів.

Тільки своєчасно зібрані яйця годяться для подальшого зберігання та інкубації. І тут не мається на увазі в який час збирати яйця. Йдеться про те, щоб не складувати їх в гнізді у курки. Оскільки вона може менше класти яєць або взагалі перестати їх нести і буде готуватися до того, щоб висиджувати вже наявні.

Які яйця найкраще підходять для збору і зберігання? Більш-менш теплі або нагріті, не надто охолоджені яйця. В ідеалі, їх потрібно збирати два рази в день. В особливо спекотні або навпаки холодні дні це потрібно робити в два рази частіше. Так ви збережете зачаток в його нормальному стані. І курчата будуть рости міцними і здоровими. В іншому випадку молодняк буде млявим, може часто й подовгу боліти.

Умови зберігання інкубаційних яєць для закладки в інкубатор

Тут потрібно враховувати той факт, що умови зберігання гусячих яєць перед інкубацією будуть відрізнятися від умов зберігання качиних, індичих, перепелиних або курячих яєць. Просто тому що кожен з варіантів має свої особливості. Наприклад, індичі яйця самі по собі великі і їх термін зберігання трохи довше перепелиних – зовсім дрібних яєць.

Загальні характеристики зберігання інкубаційних яєць

 1. Ідеальне місце для зберігання повинно добре провітрюватися.
 2. Температура в приміщенні не перевищує позначку 10-12 градусів, також виключаються несподівані перепади температури.
 3. Склад або комора з вологістю до 80% буде непоганим варіантом.
 4. Якщо яйця пережили тривалу дорогу, їм необхідно відпочити і дати час прийти в стан спокою. Тобто не потрібно їх зайвий раз струшувати або якось ще торсати.
 5. У приміщенні не повинно бути ніяких сторонніх, специфічних запахів.
 6. Зберігати яйця найкраще в пластмасовій тарі, так як картонна або дерев’яна форма може промокати і створювати додаткову вологу.
 7. Перед закладанням яєць в інкубатор, слід довести їх до кімнатної температури. Але пам’ятайте, що перегрівати ні в якому разі не можна.

Терміни зберігання яєць перед закладкою в інкубатор

Якщо вас цікавить питання: скільки днів можна зберігати яйця для інкубації? То тут точно так же, як і з умовами зберігання. Чим більше яйце, тим довше його можна зберігати. Звичайно, це стосується лише тих яєць, які зберігаються в приміщенні, що відповідає всім вищеописаним нормам.

 • Перепелине яйце зберігається до 5 днів.
 • Куряче яйце може лежати 6-7 днів.
 • Качині і індичі яйця можна зберігати не довше 8-9 днів.
 • І нарешті, гусяче яйце, придатне для інкубації може лежати до 10-12 днів.

Чи можна зберігати яйця для інкубації в холодильнику? Це дуже частий питання фермерів-початківців. Адже багатьом відомо, що свіжі яйця дозволяється зберігати в холодильнику до 5 тижнів. Але це якщо мова йде про тих яйцях, які ви збираєтеся використовувати для приготування їжі. У випадку з інкубацією, холодильник – не найкращий варіант.

Чому не можна поміщати яйця в інкубатор по одному і навіщо їх потрібно зберігати? Рекомендується масова закладка яєць хоча б тому, що так вони пролежать однаковий час і відповідно вилупляться теж приблизно в один і той же час, що спростить процес в подальшій роботі.

Купити яйця для інкубатора можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *