Как правильно выбрать яйца для инкубатора

Птахівництво – ремесло, яке здатне приносити не тільки задоволення, але і хороший дохід. Але досягти успіху в цій справі вдасться лише тим, хто серйозно підійде до всіх питань організації цього заняття. Навіть такий, на перший погляд, простий відбір яєць для інкубатора тягне за собою певні наслідки.

На цьому етапі у фермерів-початківців відразу з’являється ряд питань: як вибрати яйця в інкубатор, де брати яйця для інкубатора, як і скільки зберігати яйця і так далі. Досвідчений фермер знає, що якщо в інкубатор закладати яйця не дуже хорошої якості, результат буде відповідний. Так що, чим вище якість вихідного матеріалу, тим більше шансів на сильне і здорове потомство. Ця умова, яке дотримується в будь-якому випадку.

Чому важливо відбирати тільки якісні яйця для інкубатора? По-перше, це економія ваших коштів. Чим більше зразкових яєць буде в вашому інкубаторі, тим більше курчат ви отримаєте за підсумком. По-друге, з добірних яєць виходить здоровий молодняк, що успішно проходить шлях від ембріона до несучки, яка забезпечить ще не одне потомство.

Як визначити інкубаційні яйця?

Для початку варто зробити застереження, що інкубаційні яйця відрізняється від того, яке можна подати на сніданок декількома параметрами, дотримання яких дозволить отримати життєздатне потомство. Здорова курка одно здоровий курча. Це правило працює без винятків. Тому перш за все, відбір яєць для закладки в інкубатор повинен здійснюватися від здорової птиці.

Домашня курка повинна бути молода і не мати будь-яких інфекційних захворювань. Вік несучки, яйця якій можна відібрати для інкубації, повинен бути не менше семи місяців. Чому не можна брати яйця більш молодих птахів? Просто тому що вони самі по собі знаходяться в процесі формування. І тому не зможуть передати весь той генетичний фон, який дістанеться курчатам від більш зрілої несучки.

Правила відбору яєць для інкубатора

 1. Термін знесення.
  Самі по собі яйця можуть зберігатися непристойно довго. Але для інкубатора потрібно відбирати тільки свіжі. З кожним днем ​​яйце потроху втрачає свої властивості в якості матеріалу для виведення пташенят.
 2. Визначення розміру.
  Середній розмір яйця – ідеальний варіант для закладки в інкубатор. 60-65 грам оптимальну вагу для того, щоб з такого яйця вийшов життєздатний курча. Якщо говорити про яйця для качок та гусей, то тут маса яйця повинна бути не менше 90 грамів. Для перепелиних яєць ідеальна вага – 10 грам.
 3. Огляд шкаралупи.
  Після того, як був проведений відбір яєць за їх розміром, потрібно звернути увагу на стан шкаралупи. Вона не повинна бути брудною, мати тріщин, сколів і будь-яких інших пошкоджень. Биті яйця ні в якому разі не можна закладати в інкубатор. Яка б не була температура, з такого яйця не вийде виростити курячий молодняк.
 4. Перевірка жовтка.
  Навіть якщо яйце ідеального розміру і без єдиних пошкоджень на шкаралупі, обов’язково потрібно перевірити повітряну камеру. В ідеалі, вона повинна перебувати в тупому кінці. Жовток – найважливіша частина, повинен розташовуватися посеред самого яйця. Ви повинні чітко бачити обриси жовтка. Розтікся контур – ознака непридатного матеріалу.

Зберігання яєць перед закладкою в інкубатор

Де, як і скільки можна зберігати яйця для закладки в інкубатор? Ці та інші питання часто зустрічаються у молодих фермерів. Нижче наведено перелік рекомендацій, які допоможуть розставити все по місцях.

 • Місце зберігання яєць для інкубатора має бути сухим, а допустима температура повітря може коливатися в межах від 10 до 15 градусів.
 • Повітря в приміщенні повинен бути чистим і свіжим, без будь-яких сторонніх запахів.
 • Вологість повітря повинна бути в межах 75 – 80%.
 • Зберігати яйця потрібно дбайливо, щоб вони ненароком не впали або не отримали сколи та тріщини на шкаралупі.

При дотриманні цих умов, яйця для закладки в інкубатор можна зберігати протягом 6-7 днів. Якщо температура повітря, вологість будуть більше або менше від заявленої норми, термін зберігання можна сміливо скорочувати. Крім цього, на тривалість зберігання впливає вид яєць. Наприклад, яйця індички можна зберігати на пару днів довше. У той час, як перепелині яйця можуть лежати не довше п’яти днів.

На початку може здатися, що птахівництво – занадто складне ремесло, яке потребує багато часу, сил, енергії і самовіддачі. Але тут, як і в будь-якій справі, головне почати. Згодом, коли фермер освоїть всі тонкощі, питання зберігання і визначення яєць не будуть ставити в глухий кут. По крайней мере, ця стаття повинна допомогти розібратися з основними поняттями.

Купити яйця для інкубатора можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *