Все о инкубации гусей

Навесні особливо сильно хочеться займатися домашнім господарством. А для фермера весна, це ще і відмінний час для інкубації птиці. Навіть якщо ви новачок в цій справі і раніше ніколи не займалися нічим подібний, не переживайте. Послідовні кроки, які ми опишемо далі в цій статті допоможуть стати справжнім професіоналом і уникнути багатьох помилок, які допускають більшість фермерів на початку свого шляху.

Займатися инкубацией яєць можна в двох цілях: в якості хобі, яке приносить задоволення або ж в якості отримання прибутку. І те й інше вимагає певних навичок, за допомогою яких розведення домашньої птиці увінчається успіхом у вигляді здорового потомства. Процес інкубації яєць зовсім не складний, але вимагає дотримання деяких умов. Залежно від того, яйця який птиці ви будете закладати інкубатор, будуть відрізнятися особливості догляду за яйцями, про це ми поговоримо далі в статті.

Особливості інкубації гусячих яєць

Гусей можна пасти на луках і це значно економить бюджет, так як не потрібно витрачатися на корми. Саме тому фермери часто зупиняють свій вибір саме на цьому типі яєць. Навіщо вдаватися до інкубації гусячих яєць, якщо можна обзавестися гускою, яка буде висиджувати яйця? Справа в тому, що в сучасному темпі, гуси потроху втрачають здатність до висиджування яєць. Так що висновок напрошується сам собою. Інкубація – простий спосіб отримати нове потомство без особливих зусиль.

Говорити про переваги інкубації в домашніх умовах можна довго. Але поки ви будете читати перелік всіх за і проти, який-небудь інший фермер в цей час буде спостерігати за тим, як вилуплюються його пташенята. Так що не варто відтягувати момент зайвими роздумами. Просто озбройтеся всім необхідним інвентарем та знаннями, якими ми поділимося в цій статті і приступайте до цьому захоплюючому процесу.

Потрібно відзначити, інкубація гусей відрізняється від інкубації курчат і каченят. Тут потрібно дотримуватися деяких правил стосовно закладки, режиму і температури в інкубаторі для гусячих яєць, графік інкубації і так далі.

Відбір гусячих яєць для інкубації?

Від того, якої якості ви закладете яйця в інкубатор, буде залежати загальний результат виведення молодняка гусей. Адже, якщо покласти непридатні яйця, ви просто витратите час і сили і не отримаєте очікуваного результату. Так що на даному етапі краще не лінуватися і направити всю увагу і сили на виявлення вибракування. За великим рахунком, відбір гусячих яєць від відбору яєць курки або гуски кардинально нічим не відрізняється. Але все ж деякі відмінності присутні:

• Шкаралупа повинна бути без нерівностей, шорсткостей і тим більше тріщин.
• Колір повинен бути однорідним, без пігментів і яскравих плям.
• Особливу увагу слід приділити жовтка. Він повинен розташовуватися в центрі, а його контури повинні бути чітко окреслені. Розмитий жовток – ознака вибракування.
• Вага гусячого яйця в середньому більше в 4 рази курячого і становить від 120 грам до 180 грам в залежності від породи гусей.
• Яйце підходяще для інкубації матиме наступні розміри: ширина близько 5 см, довжина приблизно 10 см.
• Занадто малі яйця або занадто великі непридатні для інкубації.

Якщо при огляді яєць ви виявили якесь невідповідність, то це свідчить про те, що ембріон може не сформуватися, а якщо навіть і сформується, то навряд чи виживе. Так що не витрачайте час на інкубацію того, що не приносить свої плоди.

Овоскопирования гусячих яєць в домашніх умовах допоможе визначити якість яйця і відсіяти браковані варіанти. За допомогою овоскопа можна переглянути вміст яйця і переконатися у відсутності тріщин на шкаралупі. Овоскопирования проводиться однаково для яєць усіх видів. Тут можуть лише відрізняться терміни повторного проведення процедури. Але перед закладкою яєць в інкубатор, овоскопирования проводиться в будь-якому випадку.

Зберігання гусячих яєць до закладки в інкубатор

Оскільки ятати яєць потрібно проводити одночасно, щоб дотримуватися режиму температури та й в кінці в один день спостерігати за тим, як вилуплюються гусенята. Потрібно організувати місце для зберігання яєць. Як зберігати яйця до інкубації? Зробити це дуже просто, варто лише дотримувати деякі рекомендації.

Після збору і проходження перевірки на шлюб, яйця слід розташувати на боці. І у новачків тут відразу ж повинен спливти питання: при якій температурі зберігати гусячі яйця для інкубації? Температурний режим – один з основних критеріїв для правильного зберігання яєць.

  1. Градусник не повинен перевищувати позначку 10-12 градусів в приміщенні, де зберігаються яйця.
  2. Вологість повітря – ще один важливий показник. Вона повинна бути в межах 70-80%. Якщо повітря дуже сухе, можна поставити ємність з водою і трохи змочити тканинну серветку.
  3. Скільки можна зберігати яйця для інкубації? Питання, яке цікавить багатьох. У кожного виду яєць свої терміни. Але що стосується гусячих, то зберігати їх можна не більше 7 днів.
  4. Якщо яйця зберігаються більше 4-х днів, то їх потрібно перевертати.

Терміни інкубації гусячих яєць

Якщо вас цікавить питання скільки часу висиджує яйця гуска, то однозначної відповіді немає. Але приблизно це займає 4 тижні. Що стосується термінів інкубації яєць, то з моменту, як ви заклали яйця в інкубатор до першого писку в середньому проходить 30 днів. Втім, як ви зрозуміли з вище описаних рекомендацій, вже з 28 дня потрібно готуватися до того, що пташенята ось-ось почнуть вилуплюватися.

На 29-й день на шкаралупі можна помітити невеликі тріщини, це і є перші спроби пташенят пробитися в цей світ. І через добу, як правило, починається масове вилуплення. В цілому, на висиджування яєць в інкубаторі йде 30 днів. Але в деяких випадках, фермери відзначають, що процес може затягнутися і до 32 днів. І це цілком нормально. Оскільки у кожної людини, можна сказати, різні вихідні дані.

Сюди можна віднести різні фірми і моделі інкубаторів, у кого-то він може бути взагалі саморобний. Від цього залежить потужність нагріву лампи, по ланцюжку тягнеться температурний режим. Сюди ж можна віднести обприскування. Можливо, хтось робить це більш інтенсивно. І перевертання яєць тут не на останньому місці. Так як часті перекидання забезпечують рівномірний прогрів шкаралупи і всього вмісту яйця. Загалом, як бачите нюансів ну прям дуже багато. Так що тут все більш, ніж індивідуально. Але, якщо все робити правильно, то сильних відхилень в нормах бути не повинно.

Через що буває затримка при вилуплення пташенят? Іноді трапляється так, що пташенята і самі раді б з’явитися вчасно, але у гусячих яєць дуже товста шкаралупа і часом, через неї складно пробитися. Тому в деяких випадках, логічно буде допомогти молодняку ​​пройти цей нелегкий шлях. Звичайно ж, робити всю роботу за них і виколупувати гроша не варта, адже це цілком природний і природний процес. Уже з народження, вони повинні привчатися до боротьби за виживання.

Які помилки роблять фермери-початківці?

Неможливо починати щось нове, не набивши пару-трійку шишок. Але сподіваємося, що ця стаття допоможе вам уникнути багатьох проблем, непорозумінь при інкубації яєць. На завершення ми зібрали кілька найпоширеніших помилок, які здійснюють фермери-початківці абсолютно неусвідомлено. І навіть якщо ви вже відчуваєте себе впевненим фермером, ми все-таки рекомендуємо ознайомитися з цим розділом. Можливо, ви теж знайдете у собі щось корисне.

Отже, які ж дії ведуть до загибелі більшості ембріонів? Варіантів може бути декілька:

  1. Неуважний відбір яєць. Можливо, при овоскопирования ви не дуже ретельно переглядаєте шкаралупу і допускаєте до інкубації яйця, які свідомо не можуть бути з зародком.
  2. Пошкодження шкаралупи або жовтка під час дезінфекції. Можливо, на даному етапі ви виконуєте занадто різкі рухи, що призводить до травмування та деформації рідини.
  3. Недотримання температурного режиму і перепади температури. Тут теж потрібно діяти дуже плавно. Не можна різко підвищувати градус, яйця можуть перегрітися.
  4. Точно також не рекомендується різке охолодження. Оскільки можливо завмирання розвитку зародка. До слова, якщо у вас розіграється великий інтерес в момент вилуплення гусячого потомства і ви будете занадто часто відкривати і закривати кришку інкубатора, температура буде скакати, що згодом може привести до загибелі пташенят.
  5. Недолік вологи. Крім того, що яйця потрібно перевертати кожні пару годин, разом з цим їх потрібно обприскувати.
  6. Діставати птицю з інкубатора до моменту її повного висихання – груба помилка початківця птахівника. Це серйозне порушення, наслідок якого може служити загибель молодняка.

Всі, хто прочитав цей список і не помітив за собою таких помилок – так тримати. У будь-якому випадку, саме ваш особистий досвід допоможе відчувати себе більш впевнено і займатися инкубацией гусячих яєць на повному автоматі, без страху, що щось піде не так. На цьому стаття підійшла до кінця. А купити яйця для інкубації можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *