Розведення курей несучок в домашніх умовах – нескладний і в той же час захоплюючий процес, за допомогою якого можна почати отримувати додаткову стабільний прибуток. Одна здорова несучка може забезпечити до 300 яєць в рік, так що розведення домашньої птиці в якості заробітку це прекрасна ідея.

Організувати свою приватну ферму дуже просто, головне підібрати породу бройлерів з максимальною продуктивністю і забезпечити їм належний догляд, збалансоване харчування і помістити в просторий, чистий, сухий пташник, де господарство зможе в повній мірі перевершувати очікування по несучості.

Щоб почати розводити курей несучок в домашніх умовах, не потрібно володіти спеціальними глибокими знаннями. Будь-якому починаючому фермеру потрібно просто ознайомитися з загальними правилами догляду за птицею, вивчити тонкощі конкретної обраної породи і слідувати інструкції по утриманню курей. Далі в статті торкнемося всі вищеописані теми і дамо кілька рекомендацій по розведенню бройлерів.

Розведення несучок

Перший крок на шляху до утворення власного господарства (навіть невеликих розмірів) – це придбання інкубаційних яєць несучки з їх подальшою інкубацією. Цей етап мало не найважливіший, так як від якості інкубаційних яєць буде залежати життєстійкість молодняка, а потім і продуктивність несучок. Також впливають такі фактори, як вид породи і сам процес інкубації.

Розведення несучок

З приводу яйценоских порід поговоримо далі в статті. А щодо інкубації, для кожного різновиду птахів діють свої правила і особливості. Оскільки одні яйця більші і їм потрібно пробути на два-три дні довше в інкубаторі або, наприклад, інші яйця трохи менше так що температурний режим і вологість потрібно зменшувати. Більш точні рекомендації потрібно дивитися виходячи з обраної породи. Ну а загальні правила для виведення несучок в домашніх умовах такі:

 • Шкаралупа яєць повинна бути рівною, без шорсткостей, наростів, відколів, тріщин і однорідного кольору.
 • Терміни зберігання яєць несучок до моменту закладки в інкубатор не повинні перевищувати 7-8 днів.
 • Зберігати яйця варто в прохолодному, добре провітрюваному приміщенні без сторонніх уїдливих запахів.
 • Перед закладанням рекомендується перевірити інкубатор на справність: роботу температурного режиму, освітлення, відрегулювати показники вологості.
 • Процес закладки повинен здійснюватися акуратно, без різких рухів, щоб не пошкодити вміст яєць.
 • При вилуплення не варто допомагати курчатам вибиратися з шкаралупи. Весь молодняк повинен пройти цей шлях самостійно. Виняток становлять ті випадки, коли реально видно, що пташеня сам не справляється.
 • Чи не діставайте одразу після вилуплення курчат, різкий перепад температури не принесе нічого хорошого для їх імунітету. Дайте їм повністю обсохнути і тільки тоді переносите в сухе, чисте місце.

Догляд та утримання несучок в домашніх умовах

Якщо говорити про дорослій птиці, то в залежності від породи, кури починають нести яйця приблизно з 4,5-6 місяців. Передбачається, що до цього часу вони повністю зміцніли і сформувалися. Умови утримання несучок та догляд за ними грає важливу роль в їх несучості. Тому як, якщо, наприклад, містити господарство в пташнику, де сиро, брудно, а протяги постійні гості – не варто дивуватися, якщо птах буде постійно хворіти або як мінімум мати знижений імунітет, який би яйценоскостью порода не володіла, заявлених результатів при такому вмісті досягти не вдасться.

Отже, як же доглядати за птицею, щоб отримувати до 300 яєць на рік?

 • Організація курника. У приватних будинках це може бути місце на задньому дворику або спеціальна споруда. Головна умова – пташник повинен володіти спеціальним місцем для сідала і ночівлі птиці. Для більшої зручності, не варто прибивати жердини занадто високо.
 • При будівництві курника віддайте перевагу дерев’яним матеріалами, так як вони краще зберігають тепло, що буде особливо актуально в холодну пору року.
 • Місця для сідала. Вони в ідеалі повинні бути з натурального матеріалу. Найчастіше використовується суха трава, яка змінюється в міру забруднення.
 • Організовуючи сідало в одному і тому ж місці, несучкам буде простіше запам’ятати, де нести яйця, а фермеру легше збирати.
 • Щоб бройлери не замерзали, розстеліть на підлозі солому і якщо є, шар тирси.
 • Крім сідала і ночівлі у курей повинен бути невеликий дворик, де вони можуть розім’яти лапки, подихати свіжим повітрям і клюнути свіжу траву. Влітку наявність такого місця буде особливо актуальним.
 • При розрахунку місця для утримання птиці, враховуйте той факт, що в ідеалі на 5 курей має припадати 1 квадратний метр.
 • Догляд та утримання несучок в домашніх умовах
 • Дотримуючись цих рекомендацій несучкам буде комфортно перебувати в пташнику і натомість від них ви отримаєте максимальну продуктивність. Хоча, деякі породи настільки невибагливі, що розведення курей несучок в клітинах буде оптимальним варіантом.

Раціон харчування

Раціон харчування бройлерів відрізняється від їх виду, віку, часом року, але в будь-якому випадку це має бути збалансоване харчування, яке буде підтримувати імунітет і життєву активність. Перед фермером стоїть два шляхи: займатися приготуванням корму самостійно або купувати готовий. Але в обох варіантах слід звертати увагу на те, щоб в кормах присутні такі компоненти

 • вітаміни A, B, D: морква, гарбуз, кропива, кульбаба;
 • кальцій: ракушняк, крейда, подрібнений кістки;
 • вуглеводи: крохмаль, цукор, клітковина;
 • білки: рибне борошно;
 • жири: пшениця, ячмінь, кукурудза, овес, горох, пшениця.


Що стосується годування несучок в різні пори року, то взимку їх раціон може складатися переважно з зернових культур і харчових відходів, таких як: шкурки картоплі, моркви, гарбуза, качани кукурудзи. У літній період все ще простіше, особливо якщо у вас є місце для вигулу. Кури можуть самостійно пощипати зеленої трави, кульбаб. В якості додаткових булочок їм можна давати вологі мішанки із зелених кормів.

Як зрозуміти, що курям недостатньо корму? Це можна помітити по мізерної несучості, так як у них банально немає звідки братися силам і енергії. Але в той же час, перегодовувати не найкращий варіант. Як ви знаєте, м’ясні кури погано несуться, навіть можна сказати практично не несуть яєць. Так що дотримання балансу вкрай важливо. Але в принципі, вирощування курчат несучок в домашніх умовах не складає труднощів. Часом, навіть на інтуїтивному рівні доглядати за птицею дуже просто.

Найкращі породи курей несучок

Головний критерій при виборі породи курей несучок – це їх несучість. Тобто, чим більше яєць курочка здатна нести, відповідно, тим вигідніше фермеру її утримувати. Далі в статті пропонуємо розглянути кілька варіантів найпродуктивніших порід:

 • Ломан Браун. Даний крос має високу яйценоскостью, за що відразу ж полюбився усіма фермерами. Мабуть, це один з найкращих варіантів в якості розведення несучок в домашніх умовах. У рік один крос здатний давати близько 300-320 яєць. До слова, нестися вони починають в момент досягнення 4,5 місяців, що значно скорочує терміни на вирощування птиці і як наслідок витрати на утримання і корм окупаються значно швидше.
 • Леггорн. Найпоширеніший варіант несучок в багатьох країнах. Якщо вірити даним з інтернету, то за цією породою було зафіксовано рекордне число яєць за рік – 371 штук. Хоча її стандартна продуктивність становить 300 яєць на рік. Несуться кури у віці 4,5-5 місяців.
 • Тетра-Н. Порода, яку з легкістю можна віднести до двох видів: м’ясним і яєчним. Що стосується несучості, то кури цього виду без проблем несуть до 310-350 яєць в рік. До слова, нестися кури починають на 21 тиждень свого життя.
 • Домінант. Що стосується цього виду, то тут можна виділити кілька підгруп, тому як домінанти мають різний забарвлення пір’я і всі вони трохи відрізняються, але не кардинально. Серед всіх видом можна окремо згадати такі: домінант куропатчатая, домінант суссекс, домінант бурштиновий, домінант блакитний і домінант крапчастий. За зовнішнім виглядом кожна з несучок домінантів має свій дивовижний, неповторний забарвлення. Якщо говорити про продуктивність, то нестися вони починають в 4-5 місяців і за рік свого фермеру дають близько 300-320 яєць.
 • Борковська Барвиста. В принципі, все квочки в цьому списку починають нестися дуже рано і Борковська Барвиста несучка не виняток. У віці 4,5 місяця вона вже готова виробляти яйця. В середньому за 356 днів, фермер збирає до 270 яєць. Крім цього, цей крос має прекрасні м’ясистим якостями. Так що цю породу можна розводити і в цілях забою.

Резюмуючи все вищесказане, можна прийти до висновку, що вирощування курей несучок в домашніх умовах не важкий і навіть приємний процес. Люди все частіше стали віддавати перевагу екологічно чистим продуктам, піклуючись про своє здоров’я, а яєчна та м’ясна продукція, що була вирощена і отримана на невеликій приватній фермі є саме такими продуктами. До того ж розведення курей несучок як бізнес прекрасна ідея для отримання додаткового доходу, що не вимагає багато зусиль і специфічних знань.

Купити яйця курей несучок можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *