Овоскопление яиц

Інкубація курячих яєць – заняття непросте, але дуже цікаве. Буквально на ваших очах зароджується нове життя. Саме тому багато людей вирішують освоїти цей процес в домашніх умовах. За допомогою інкубатора за три тижні можна побачити, як мінімум, пару десятків маленьких курчат.

Крім того, що інкубація яєць це цікаве справу, для фермера це також може бути дуже вигідним хобі, яке крім задоволення приносить ще й фінансовий дохід. Але сьогодні поговоримо на тему овоскопирования курячих яєць по днях. У даній статті також торкнемося питання овоскопа і овоскопирования. Розповімо, що це таке, навіщо воно потрібно і як овоскопирования допоможе виявити шлюб.

Підготовка до інкубації курячих яєць

Перш, ніж ми перейдемо до основної теми статті, скажімо пару слів про те, як підготувати яйця до інкубації. Адже не кожне яйце варто перекладати в інкубатор і починати інкубаційний процес. І якщо ви задавалися питанням: що таке інкубаційні яйця, і чим воно відрізняється від НЕ інкубаційного? То все дуже просто. З відповідних яєць, які відповідають всім параметрам можна вивести курчат, каченят, гусей і так далі. А чи не інкубаційні, тобто незапліднені яйця, непридатні для інкубації.

Щоб курча вилупилося здоровим, необхідно приділити велику кількість уваги ще на етапі відбору яєць:

• Перш за все, потрібно уважно оглянути шкаралупу: на ній не повинно бути відколів, подряпин і інших шорсткостей.
• Колір шкаралупи повинен бути однорідний, без різких колірних переходів і плям.
• Яйця потрібно збирати у курей якомога частіше, особливо в сильну спеку або морози.
• При зберіганні курячих яєць вибирайте місця без протягів і сторонніх запахів.
• Контур жовтка повинен чітко простежуватися. Розмитий жовток краще залишити для інших цілей, наприклад, для приготування страв.

Перед тим, як перекладати яйця в інкубатор, обов’язково проведіть овоскопирования. Відслідковувати розвиток ембріона курки можна за допомогою спеціального приладу – овоскопа. Перевірка яєць на заплідненість і цілісність шкаралупи дозволить уникнути вибракування і збільшити виводок молодняка.

Овоскоп: що це таке і як ним користуватися?

Як ви зрозуміли з попереднього розділу, овоскопирования – необхідний процес при інкубації яєць. І тут на допомогу приходить овоскоп. Для всіх, хто задається питанням, що таке овоскоп, наводимо коротке визначення. Прилад призначений лише для огляду внутрішньої структури яйця. Він складається з невеликого корпусу з отвором і потужної лампи.

Овоскоп поділяють на кілька видів:

Молоточковий
По виду він схожий на молоток, власне, тому його так і називають. Він дуже простий у використанні, його можна підключати як до мережі, так і працювати з ним, використовуючи акумулятор.

  • Горизонтальний

Теж за назвою вже можна зрозуміти, що являє собою даний прилад. Але все ж пару слів скажемо. Джерело світла в такому овоскопі розташований внизу і в горизонтальному положенні яйце при просвіті не перегрівається, що позитивно позначається на зародку всередині шкаралупи.

  • Вертикальний

Саме така модель зустрічається більше за інших. Її навіть можна назвати класичною “. При гарній лампі, яйця не перегріваються, вміст відмінно проглядається.

Лампа для просвічування яєць виявляє якість вихідного матеріалу і придатність для розвитку зародка курячого яйця. Як користуватися овоскопі? Це цілком логічне запитання для всіх, хто вперше стикається з інкубацією курячих яєць. Але все простіше, ніж може здатися. Далі в статті ми опишемо, як проводиться овоскопирования.

Овоскопирования курячих яєць перед закладанням в інкубатор

Дану процедуру слід проводити двічі. Перше овоскопирования якраз таки проводиться перед закладкою в інкубатор, друге овоскопирования – в процесі розвитку зародка в яйці. Так ви зможете контролювати все в порядку з ембріоном і як протікає його розвиток.

Як вже було сказано, перше овоскопирования здійснюється безпосередньо перед тим, як помістити яйця в інкубатор. Процес овоскопирования яєць виглядає наступним чином:

  1. Увімкніть овоскоп, він повинен випромінювати потужний яскраве світло. Якщо відчуваєте, що світла недостатньо, перейдіть в більш темне місце.
  2. Піднесіть яйце до отвору овоскопа навпаки світла. Робіть це плавно і без різких рухів.
  3. Розгляньте внутрішній вміст, зверніть увагу на жовток і повітряну подушку.
  4. Акуратно поверніть по колу яйце птиці, щоб не нашкодити і не збовтати його.
  5. Перегляд курячих яєць на овоскопі допоможе виключити всі тріснуті варіанти, якщо при первинному огляді ви цього не помітили.

Овоскопирования яєць по днях здійснюється в залежності від виду яєць. Наприклад, курчата вилуплюються швидше каченят, тому для кожного типу свій термін проведення другого овоскопирования під час інкубації.

Купити яйця для інкубації можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *