Кроси курей м’ясо яєчного напрямку – один з кращих варіантів для розведення птиці, як на приватних фермах, так і в домашніх умови. Такий різновид курей була отримана шляхом схрещування двох порід: м’ясний і яєчної. Саме цей вид може забезпечити одночасно високі показники продуктивності і швидкий набір ваги. Так що забігаючи наперед можна сказати, м’ясо яєчні кроси є універсальними, що особливо добре для власників домашніх господарств.

Далі в статті ми розглянемо особливості цих порід, їх переваги і недоліки, а також перерахуємо найкращі породи курей м’ясо яєчного напрямку.

Особливості м’ясо яєчної породи курей

М’ясо яєчні кури є одними з найбільш затребуваних напрямів в селекції. На відміну від м’ясної породи, цей вид точно так само швидко набирає вагу і не особливо вибагливий у догляді і раціоні харчування. Але, як ми знаємо, слабке місце м’ясних порід – їх несучість. Птах, що вирощується з метою забезпечення м’ясної продукції непридатна для того, щоб ще і на регулярній основі і в великих обсягах забезпечувати фермера свіжими яйцями. Чого не можна сказати про м’ясо яєчних породах. Вони не тільки підходять для розведення з метою отримання якомога більшої кількості цінного м’яса, але і в середньому несуть 200 яєць за рік.

Особливості м’ясо яєчної породи курей

Крім цього, м’ясо яєчні кури мають ряд особливостей:

Головними і практично єдиними вимогами для їх утримання є чистий і сухий пташник, без протягів. В принципі, ці умови повинні дотримуватися в будь-якому випадку незалежно від виду кросів.

Кури, що мають велику вагу не самі активні і рухливі, але це зовсім не відноситься в м’ясо яєчним породам. Вони мають таку ж допитливістю і спрагою до активної поведінки, як і яєчні породи.

У більшості випадків, м’ясо яєчна різновид птахів має легкий і пропорційний кістяк, в порівнянні з м’ясними породами.

Незважаючи на те, що зовнішній вигляд курчат і їх забарвлення не є вирішальними факторами при виборі породи, дана різновид і тут зможе приємно здивувати фермерів. Зовнішній вигляд крос курей різноманітний і досить таки привабливий.

Якщо потрібно схопити двох зайців відразу, м’ясо яєчні породи курей прекрасно підходять для цього.

Переваги та недоліки м’ясо яєчних порід

Найчастіше, фермерські господарства віддають перевагу саме цьому виду курей і ось чому:

 • Яєчна та м’ясна продукція мають відмінні смакові якості і представляють високу харчову цінність.
 • У курчат цього різновиду з перших днів життя утворюється міцний імунітет.
 • Вони невибагливі в догляді і харчуванні.
 • Мають хороші показники м’ясистості і несучості.
 • В одному пташнику прекрасно уживаються з іншими породами.

З недоліків можна виділити наступні фактори:

 • Якщо ви маєте намір тримати птахів в тісних клітках, можуть виникнути проблеми, тому що їм потрібно трохи більше місця, просторий пташник стане відмінним варіантом для утримання.
 • Чисті, яєчні породи забезпечують більш високу несучість. Наприклад, курка яєчної породи дає 300 яєць на рік, а курка м’ясо яєчної – 200 яєць за цей же проміжок часу. Хоча, яєчні кури не такі м’ясисті.
 • Незважаючи на те, що ці птахи не вимогливі в догляді та утриманні, все ж варто подбати про збалансоване раціоні харчування і тоді результат у вигляді живильної м’ясної і яєчної продукції не змусить себе чекати.

Кращі породи курей м’ясо яєчного напрямку

Вище ми провели порівняння з двома основними породами птахів, а тепер пропонуємо розглянути конкретні породи м’ясо яєчного напрямку, щоб в подальшому полегшити вибір птиці.

 • Адлерская срібляста – має сріблястий забарвлення з краплистим малюнком на шиї. Несучість даної породи досягає до 170 великих яєць на рік. Доросла курка важить близько 2,800 кг, самці, як правило, важать на 1 кг більше.
 • Майстер Грей – супер популярна порода. Це викликано тим, що у цього кросу практично немає недоліків, їх зовнішній вигляд приковує до себе увагу, а важать вони більше 5-6 кг (самки трохи менше). Їх несучість ще одна причина зробити свій вибір на користь цієї породи, щорічно несучки дають до 300 яєць.
 • Іспанка – порода, яка відрізняється своїм зовнішнім виглядом, а саме голою шиєю, звідси і пішла ще одна назва “голошейка”. Самки несуть близько 160 яєць на рік, а маса півника становить від 4 до 5 кг, самки – від 2,5 до 3,5 кг.
 • Редбро – крос, який з’явився століття тому, але все ще не втратив своєї актуальності. Петушки важать 4-5 кг, несучки на кілограм менше, за рік фермер може назбирати 280-300 великих яєць.
 • Росс 308 – нічим не примітний на вигляд, але дорослий крос досягає 6 кг. Найчастіше фермери не чекають, коли птах набере таку вагу і в цілях економії корму відправляє птицю на забій з вагою 2-3 кг. Також курочки щорічно виробляють до 200 яєць.

На завершення статті можна сказати, що м’ясо яєчна порода – оптимальний і економічно вигідний варіант для утримання на приватній фермі. Купити яйця м’ясо яєчного напрямку можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *