Кури породи Майстер Грей є одними з найбільш затребуваних порід. Їх переваги можна перераховувати безкінечно, але про найосновніші ми розповімо в цій статті.

Майстер Грей називають універсальною породою, яка відноситься до м’ясо-яєчного типу. Птахи цього напрямку відрізняються міцним імунітетом, вони рідко хворіють, а їх швидкість набору ваги перевершує всі очікування. Несучість – ще один показник, який без сумніву можна віднести до позитивних якостей курки цього виду.

Історія створення породи походить від однієї знаменитої угорської компанії, яка поставила перед собою завдання вивести неймовірно витривалі, несучість, активну і невибагливу птицю. Так і з’явився крос Майстер Грей. Таку назву було визначено виходячи з зовнішнього вигляду курчат. Їх сірий окрас говорить сам за себе. Але в країнах СНД таку назву не особливо прижилося. Тому іноді можна почути “Угорський Велетень”, але знайте, що це говорять про одну і ту ж породу. У деяких джерелах вказують, що порода була виведена у Франції. Але в принципі, це не настільки важливо, адже сам вид птиці безумовно заслуговує на увагу. Далі в статті розповімо про характеристики породи, утримання і догляд, торкнемося теми раціону харчування і вирощування.

Характеристики породи

Курчата цього напрямку з найперших днів свого життя відрізняються особливою активністю і життєстійкістю. Як правило, це міцні пташенята, які швидко стають на ноги. У більш зрілому віці птицю можна описати таким чином:

• Так як це м’ясо-яєчна порода, то статура у них міцне з розвиненою мускулатурою.
• Ноги, хоч і не найдовші, але дуже сильні.
• Незважаючи на біло-сірий окрас, гребінь виділяється своїм яскраво-червоним кольором. Також, в деяких місцях пір’я можуть бути темніше, наприклад на крилах і шиї.

Загалом, порода курей Майстер Грей досить масивна, м’язиста і сильна. При цьому вони володіють не менш сильним імунітет. Хвороби у таких курчат велика рідкість. Що стосується їх характеру і поведінки серед інших птахів, то численні спостереження говорять про те, що це також одна з найспокійніших і доброзичливих порід. Перебуваючи в курнику, малоймовірно, що вони будуть з кимось вступати в конфлікт.

Переваги і недоліки

Для всіх, хто цікавиться відгуками про породу курей Майстер Грей, нижче зібраний перелік їхніх переваг і недоліків, з якими варто ознайомитися до моменту покупки і розведення цього виду.

Переваги:

• Витривалість.
• Відсутність чутливості на зміни сезонів і різкі перепади температури.
• Постійна і стабільна продуктивність.
• Для них не потрібно підбирати спеціальні корми, це ті птахи, що їдять все, що лежить в годівниці.
• Гарний забарвлення пір’я і приємний зовнішній вигляд.

Недоліки:

З мінусів тут можна виділити всього один пункт і він стосується того, що в домашніх умовах отримати виводок молодняку ​​не так просто, навіть краще сказати – неможливо. Але ціна на крос Майстер Грей дуже низька і це перекриває згаданий мінус. Адже навіщо танцювати з бубном, якщо можна просто взяти і купити м’ясо-яєчного пташеня. Тільки робити це потрібно у перевіреної птахоферми, де

Зміст і догляд

Оскільки даний вид птахів називають одним з найбільш живучих і стійких, то зміст і догляд за ними не відрізняється особливою педантичністю і високими стандартами. Власнику домашнього господарства не потрібно витрачати багато часу і сил на організацію і зміст цієї породи.

Вимоги до пташника

  1. Фермеру зовсім необов’язково піклуватися про утеплення пташника, так як кури прекрасно переносять холод. Але якщо все ж ви подбаєте про теплове обладнання в період зими і морозів, пташки гарантовано будуть нести яйця без перебоїв. Це, напевно, одні із самих невибагливих порід, які тільки можуть існувати.
  2. Простір – єдине обов’язкова вимога, яке необхідно строго дотримуватися. За рахунок масивного статури, птахам необхідно набагато більше місця на відміну від інших порід. В ідеалі, кожна несучка має своє просторе місце, де вона без утисків і з комфортом поміщається.
  3. Наявність пісочно-зольного корита допоможе Курчатов позбавлятися від пір’яних паразитів, в разі появи таких.
  4. Свіже повітря – ще одна необхідна умова. В осінньо-зимовий період намагайтеся регулярно провітрювати пташник і впускати свіжий кисень всередину. У весняно-літній час без пташиного двору не обійтися. Домашня птиця теж повинна гуляти на відкритому повітрі.

Взагалі, Майстер Грей прекрасно адаптується до всіх умов. Але не потрібно випробовувати долю, мінімальний рівень турботи про домашнє господарство не буде в тягар, але однозначно принесе свої плоди у вигляді здорових птахів і регулярної яйцекладки.

Раціон харчування

Так само, як і в догляді, в харчуванні ця порода не вибаглива. Її раціон може зовсім не відрізнятися від раціону інших порід. Їм підійдуть найпростіші і звичайні корми. Але є одне правило – харчування має бути регулярним і збалансованим. Якщо ви дбаєте про своє домашнє господарство і хочете, щоб курочки були здорові, активні, рухливі і без перебоїв здійснювали яйцекладку, рекомендуємо ввести в щоденний раціон харчування такі компоненти:

• зернові культури (наприклад, пшениця або ячмінь);
• свіжі овочі, зелень і коренеплоди відварені або дрібно нарізані (наприклад, морква, кукурудза або гарбуз);
• крейда, вапняк, ракушняк і подрібнена шкаралупа

Але крім цього, потрібно пам’ятати, що раціон харчування залежить не тільки від породи курей, а й від їх віку. Так що щоденне меню однозначно повинно відрізнятися однорічної птиці від молодняка або курчати, якому немає й кількох місяців.

Чим годувати пташенят в їх перший місяць життя? У цей період вся увага потрібно сконцентрувати на отриманні максимальної кількості білка. Він необхідний для забезпечення нормального розвитку м’язової тканини. До білків відноситься м’ясо, терті яйця. Крім цього, фермеру потрібно стежити за тим, щоб курчата Майстер Грей вживали достатню кількість зелені і овочів. Так, молодняк буде отримувати свою необхідну норму вітамінів, які зміцнюють їх імунітет. Можна використовувати готові корми, що призначені для несучок. Але якщо ви вирішите з такого маленького віку відгодовувати птицю і будете давати комбікорм, призначений для бройлерів, вчіть що в подальшому ваш птах не зможе нести яйця.

Чим годувати птицю Майстер Грей постарше? Якщо говорити про курчат, яким виповнилося 1,5-2 місяці, з цього віку вже можна потроху вводити в раціон зернові культури, наприклад, мелену пшеницю. Розмір порцій потрібно збільшувати, так як пташенята стають більш рухливими і стрімко набирають вагу. Щоб правильно розрахувати порцію, скористайтеся пропорцією: 1,5 кг корму: 1 кг ваги. Дорослу курку слід годувати двічі на день, при чому зерно повинно переважати в раціоні. І в даному випадку, краще насипати трохи більше корму і птах сама буде клювати стільки, поки не вгамує голод, ніж ваше домашнє господарство буде постійно недоїдати.

Розведення і вирощування породи

Майстер Грей – схрещена порода і тому виведення курей в домашніх умовах не те, що утруднено, це просто нереально. Сотні спроб птахівників показали, що в результаті схрещування в домашніх умовах, в результаті плід приймає породу одного з самців. У підсумку, молодняк вже не може похвалитися такими позитивними характеристиками, що є у цього виду.

Що ж робити в такому випадку? Фермер може піти двома шляхами: придбати курчат або ж купити інкубаційні яйця майстер грей і займатися виведенням пташенят самостійно. Так як ця порода невибаглива в усьому, то і вирощування курчат не відбиратиме багато часу і сил. До слова, для тих, хто вирішить зайнятися інкубацією, виживання потомства у цього напряму дуже і дуже висока. З 100 інкубаційних яєць при правильному підході і дотриманні всіх рекомендацій по інкубування, 98 пташенят безумовно виживуть і надалі потраплять на пташиний двір як здорових і продуктивних птахів.

Як переконатися, що курчата виведені за допомогою інкубатора дійсно відносяться до даної породі? Молодняк Майстер Грей в свої перші добу матиме слабо-жовте забарвлення, який у міру дорослішання переходить в блідо-сірий. Шия, крила і хвіст мають більш темним забарвленням, місцями видніються чорні пір’їнки. Білкове харчування упереміш із зеленню дуже важливо для пташенят у віці до місяця. Це основа їхнього раціону і запорука подальшого продуктивного існування.

На завершення статті хотілося б ще раз зробити акцент на перевагах Майстер Грей. Це ідеальний варіант для розведення як в промислових, так і домашніх умовах. Насправді, з приходом цього типу птиці, потреба будь-яких інших, більш вибагливих напрямках поступово сходить нанівець. Навіщо тримати курку, якій потрібні тільки особливі умови утримання і спеціальні корми, якщо можна обзавестися ось такий яйценосної курочкою, що буде практично без перебою нести яйця. До слова, вони у несучок досить великі, їх вага коливається в районі 60-70 м А за підрахунками деяких фермерів, одна така несучка здатна дати близько 200 яєць за рік. Звичайно, багато що залежить від корму і змісту, але в цілому, це дуже хороші показники несучості. Особливо, якщо птахівник подбає про утеплення пташника на зимовий період і несучкам буде тепло, то навіть в холоди вони не перестають нести яйця.

Птах невибаглива в догляді, дуже продуктивна і дружелюбна по відношенню до інших видів. Купити яйця Майстер Грей для інкубатора можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *