Птахівництво – поширене і досить популярне заняття. Але це так само прибуткова справа, особливо для тих, хто вирощує птахів на м’ясо. Яку породу вибрати для максимальної рентабельності і так, щоб утримувати без проблем і не напружуватися з раціоном харчування і кормами? Далі в статті розповімо про крос Кобб 500 – гібридна порода, яку створили селекціонери шляхом схрещування ряду інших порід. Саме цей напрям є одним з найбільш оптимальних варіантів при вирощуванні курей з метою забою.

Бройлери Кобб 500 за 1,5 місяці досягають ваги в межах 2,5 кг і в такій масі фермер може спокійно забивати птицю. За такої нетривалий термін власнику домашньої ферми не потрібно особливо витрачатися на спеціальні корми, в порівнянні з іншими породами, які досягають такої ваги набагато пізніше. Але це ще не всі переваги цієї породи. З позитивних характеристик виділяють такі:

• Можливість отримання важкої тушки за мінімальну кількість часу.
• Низькі витрати на утримання.
• Невибагливі у догляді.
• Висока рентабельність.
• Сильний імунітет і стійкість до різного роду хвороб.
• М’який характер і дружелюбність по відношенню до інших порід.

Але якщо ці переваги все ще не здаються вам досить переконливими, щоб звернути увагу на Кобб 500, то що ви скажете на той факт, що скоростиглість даної породи дозволяє фермеру всього за теплий сезон отримати пару партій м’яса. Таким чином, необхідність в утепленні і облаштуванні пташника на зиму відпадає сама собою. Хоча деякі нюанси по утримання та вирощування цієї породи все ж потрібно враховувати і про це читайте далі в статті.

Опис породи і зовнішній вигляд Кобб 500

Незважаючи на те, що породу крос Кобб 500 можна сплутати з іншими схожими породами, наприклад, з Росс 308 все ж зовні у них є певні відмінності:

  1. Кобб 500 – одна з тих порід, що володіють природним жовтим кольором шкіри, а це дуже цінується споживачем.
  2. За своїм статурі їх тушка досить масивна, а лапки – сильні і м’язисті.
  3. Яскраво-червоний гребінь і потужний дзьоб вказуватимуть на те, що перед вами саме ця порода. Ще їх видають широкі спина і груди.
  4. Забарвлення пір’я виключно білого кольору, без вкраплень і домішок інших відтінків.

Якщо говорити про характер і поведінку бройлерів Кобб 500 серед інших птахів, то бройлер володіє спокійним і м’яким характером. Якщо зіставити з класифікацією темпераментів, то це однозначно були б флегматики. Вони взагалі не проявляють агресію ні до господаря, ні до співмешканців в пташнику. Але їх м’якотілість нерідко грає злий жарт. Сильніші за духом бройлери можуть влаштовувати нападки. Найчастіше птахівники поселяють бройлерів в окремі клітини.

Вперше, курчата Кобб 500 були виведені в Чехії. Їх швидка надбавка у вазі відразу ж звернула на себе увагу інших країн, зокрема України і тепер цю породу розводять повсюдно. Така популярність зовсім не дивна, рентабельність розведення цих птахів говорить сама за себе. Ще одна особливість, через яку фермери так люблять породу цих бройлерів: між тушкою курочки і тушкою півня практично немає різниці у вазі. Тому, необхідність поділу м’яса на вигляд відразу ж відпадає. Якщо, наприклад, взяти тушку за 100%, то при забої з неї вийде 75% м’яса.

Що стосується несучості, то тут Кобб 500 не може виділитися на тлі м’ясо-яєчних порід. В середньому за рік несучки можуть дати 150-190 яєць. При цьому, до півроку вони взагалі можуть не нести яйця. Їх несучість не сама продуктивна. Як відзначають фермери, кури несуть яйця раз в два-три дня, а маса яєць становить близько 50 м Загалом, несучість не основний профіль цієї породи. Але якщо ваша мета отримання м’яса, будьте впевнені, з набором ваги цим птахам немає рівних.

Особливості утримання бройлерів Кобб 500

Гібридів Кобб 500 легко містити, як в приватних фермерських господарства з невеликою територією, так і на промислових птахофабриках. Вони невибагливі в утриманні. Їм не потрібні неймовірно масштабні пташники, та й найчастіше їх містять в спеціальних клітинах. На це є кілька причин, по-перше, так вони не контактують з іншими породами, особливо якщо ті проявляють явну агресію до іншого виду птахів; по-друге, чим менше руху, тим швидше відбувається набір ваги. Але для нормального і здорового розвитку курчат, їх зміст в клітинах має відповідати певним нормам і стандартам:

• Ще зовсім дрібних пташенят, особливо тих, що тільки вилупилися необхідно розміщувати в клітинах з постійним джерелом світла. Це потрібно для того, щоб пташенята НЕ перемерзали, і бачили, де знаходиться годівниця і напувалка.
• У перші два-три тижні уникайте протягів, так як вони можуть погубити весь молодняк. У ранньому віці їх імунітет недостатньо зміцнів, тому дотримання температурного режиму – завдання із зірочкою.
• У дорослому віці у птахів також повинен горіти світло в темний час доби, щоб ті могли без проблем клювати свій корм і набирати вагу.
• Дотримання чистоти в клітках – ще один важливий пункт. Регулярна прибирання, особливо перед заселенням нової партії молодняку ​​допоможе уникнути розвитку хвороб і зниження імунітету. Міняйте підстилки, промивайте годівниці і поїлки.
• Не дивлячись на те, що Кобб 500 не потребує вигулі в пташиному дворі, в клітці має бути достатньо місця, щоб кожна курочка могла пройтися і розім’яти свої лапки.

Дотримуйтесь чистоти, температурний режим і стежте щоб кучність бройлерів в клітинах не перевищувала 10-12 тушок на 1 кв. м.

Раціон харчування

Збалансоване і якісне харчування гібридних бройлерів Кобб 500 – запорука успіху. При правильній організації раціону харчування, кури будуть швидко набирати вагу і рости немов на дріжджах. При складанні щоденного раціону, ставку краще зробити на спеціальні комбікорми, в складі яких є всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Для максимальної ефективності в раціоні повинні також бути присутнім в достатній кількості білки, жири і вуглеводи.

Що давати курям Кобб 500 для швидкого набору ваги?

• У перші 10 днів життя курчат годують м’якою їжею у вигляді сиру і відварених яєць, також можна давати крупку.
• Протягом наступних десяти днів можна вводити гранульований корм, призначений для більш швидкого набору ваги.
• місячний молодняку ​​потрібно давати живильний комбікорм.

Щоб харчування було збалансованим, стежте за наявністю таких продуктів, як:

• зернові культури (пшениця, кукурудза, ячмінь, овес);
• бобові (горох, квасоля);
• відварені овочі та зелень (морква, картопля);
• крейда, ракушняк, дрібний пісок.

Організуйте безперебійний доступ до чистої води і не забувайте регулярно міняти воду. Через те, що у цих птахів швидкий обмін речовин, завдання фермера. зробити так, щоб кури мали постійний доступ до їжі. Тому навіть вночі в клітинах і пташниках включають освітлення, щоб птахи могли бачити де знаходиться годівниця. В іншому випадку, набір ваги буде відбуватися дуже повільно.

Годування натуральними продуктами менш актуально, оскільки потрібно правильно розрахувати калорійність. У випадку з комбікормом, за вас це робить виробник. Залишається тільки слідувати зазначеної інструкції. Дотримуватися раціон можна за допомогою таблиці годування бройлерів Кобб 500. У ній вказується вік птиці та необхідну кількість корму для збільшення у вазі.

Вирощування курчат Кобб 500

Якщо ви поставите метою вивести курчат Кобб 500 в домашніх умовах, то множинні попитни фермерів, що не увінчалися успіхом в цій справі, говорять про те, що зробити це не представляється можливим. Справа в тому, що цей гібридний вид був отриманий шляхом змішування декількох порід і тільки на спеціалізованих фабриках можна проводити схрещування. Але будь-який бажаючий птахівник, який вирішив організувати бізнес на забої бройлерів, може купити інкубаційні яйця Кобб 500 і займатися розведенням курей в домашніх умовах.

Інкубація бройлерних яєць Кобб 500 по суті нічим не відрізняється від інкубації яєць іншого виду. Виведення курчат в інкубаторі – дуже простий процес, який під силу навіть початківцю фермеру. Для початку потрібно обзавестися хорошим інкубатором і якісними яйцями. Перед закладанням в інкубатор їх потрібно перевірити на заплідненість за допомогою овоскопа.

Технологія вирощування бройлерів Кобб 500 практично нічим не відрізняється від вирощування інших порід.

  1. Дотримуйтесь температурний режим в інкубаторі і рівень вологості, здійснюйте регулярне обприскування і перевертання яєць для рівномірного прогріву.
  2. Періодично проводите овоскопирования і стежте за розвитком плоду всередині яйця.
  3. Інкубаційний процес займає три тижні і на 21-22 день можна спостерігати, як пташенята починають прокльовується.
  4. Після вилуплення курчат поміщають в сухе, чисте місце з постійним освітленням.
  5. Провітрюйте пташник, але уникайте протягів. У ранньому віці, курчата дуже чутливі до різких перепадів температури.

На четвертий тиждень життя, курчата важать близько двох кілограм. А ще через два тижні їх вага коливається в межах 2,5-2, 8 кг. Приблизно на цьому моменті більшість фермерів займається забоєм. Але якщо відгодовувати бройлерів протягом двох місяців, їх вага становитиме 3,5 – 4,5 кг. На четвертий місяць бройлери практично не додають у вазі. Так що утримувати птицю довше цього часу не раціонально. Тому як за 4 місяці можна забити дві партії курей і відповідно отримати вдвічі більше м’яса.

Хвороби курей і профілактика

При дотриманні всіх умов утримання курей і правильному, збалансованому раціоні, бройлери породи Кобб 500 не часто страждають певними захворюваннями. В принципі, у них хороший імунітет. З чим може зіткнутися фермер, якщо не буде дотримуватися вищеописані рекомендації по вирощуванню даної породи?

• Диспепсія. Хвороба, яка з’являється внаслідок неправильного годування. Наприклад, вашим курчатам всього пару тижнів, а в їх годівницях лежить корм, призначений для дорослої кури. Симптоми, за якими можна зрозуміти, що це саме диспепсія – слабкість, млявість, апатія пташенят, рідкий стілець, відсутність апетиту. Включайте комбікорм в раціон, який відповідає віку бройлера, тоді ви уникнете всіх проявів цих симптомів.
• Авітаміноз. Погане харчування, в якому немає мікроелементів і вітамінів спричинить за собою не тільки втрату у вазі, але і опадання пір’я. Вибирайте такі корми, в яких зібраний весь спектр корисних елементів. Або ж самостійно вводите в раціон крейда, черепашки, овочі, зернові і так далі.
• Сальмонельоз. Досить поширене захворювання, викликане інфекцією. Воно небезпечно не тільки для представників птахів, але і для людей. У разі виявлення інфекції, все стадо миттєво уражається, а м’ясо таких бройлерів заборонено до вживання в їжу в будь-якому вигляді. Симптоми цього захворювання можуть бути такими: втрата зору, набряклість, млявість, пронос, порушення координації, відставання в рості, уповільнений розвиток і зниження темпу набору ваги. При виявленні будь-якого із симптомів необхідно в терміновому порядку звернутися до ветеринара.

Це лише невелика частина тих хвороб, які можуть підхопити бройлери. Але як ви знаєте, хворобу краще попередити, ніж лікувати. Тому не забувайте про регулярному прибиранню в клітинах курей, намагайтеся підтримувати чистоту і стерильність, на скільки це можливо, міняйте воду в поїлки і стежте за раціоном харчування і тоді розвиток будь-якої хвороби буде виключено.

Розведення бройлерів Кобб 500 – відмінний варіант для отримання м’яса у великих обсягах. Всі, хто займається забоєм, рекомендують звернути увагу саме на цю породу. Так як вона стрімко набирає вагу, невибаглива в догляді, з поступливим характером. Користуючись усіма рекомендаціями за змістом цього кросу, фермеру не важко виростити і забити не одне стадо курей.

Купити інкубаційні яйця бройлера Кобб 500 за низькою ціною можна на нашому сайті!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *